CSM Slatina-HC Zalău a fost cel de-al doilea duel al turneului de handbal, din orașul nostru. Partida a fost marcată într-un ritm alert de joc, în care ambele echipe și-au atins obiectivele și au demonstrat abilități handbalistice de înalt nivel. Fiecare moment a fost plin de suspans, iar suporterii prezenți în sala LPS Slatina au trăit o experiență de neuitat. Scorul final a fost de 31 la 31. Și în acest joc, antrenorii au folosit toate jucătoarele disponibile din lot.
Slătineanca Mara Matea a fost desemnată jucătoarea meciului.
Ultimele meciuri din acest turneu, se vor disputa mâine, începând cu ora 10:00.