Direcția de Asistență Socială continuă campania de acordare a tichetelor de vaccinare. Conducerea instituției a anunțat că aceste bonuri valorice sunt destinate doar celor care au făcut schema completă în luna noiembrie 2021.
Condițiile de ridicare a acestor bonuri valorice sunt aceleași. Beneficiarii trebuie să prezinte atât actul de identitate, cât și adeverința de vaccinare primită după efectuarea schemei complete.
Potrivit ordonanței de urgență care reglementează acest drept, persoanele care nu au schema de vaccinare completă sau care au făcut doza booster nu pot primi aceste tichete de vaccinare.