Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Fotbal│CSM Slatina, victorie în deplasare
20.09.2021
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 240

Echipa de fotbal CSM Slatina a susținut, la sfârșitul săptămânii trecute, în deplasare, cea de-a IV-a etapă a Ligii a III-a. Gruparea lui Ovidiu Burcă a câștigat cu scorul de 2 la 0 meciul cu CSM Alexandria, la capătul unei partide aprig disputate.

Golurile au fost marcate de slătinenii Cătălin Doman în minutul 21, care a transformat o lovitură de la unsprezece metri și Dorin Toma în minutul 56, care a înscris cu un șut din afara careului, sub transversală. În urma acestui duel, CSM Slatina a urcat pe poziția a doua în clasamentul seriei a VI-a a Ligii a III-a. Miercuri, de la ora 16.30, pe Stadionul „1 Mai ” CSM Slatina va juca șaisprezecimile de finală ale Cupei României, cu Dunărea Călărași.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Olt│Sute de infecții respiratorii și pneumonii

Sute de olteni au fost diagnosticați cu viroze, în ultimele zile. Reprezentanții DSP Olt spun că cea mai afectată categorie este grupa de vârstă 0-19 ani. Majoritatea se tratează acasă, puțini fiind cei cu formă severă de boală, care au necesitat internarea. Astfel, din cele peste 500 de cazuri de viroze respiratorii înregistrate în ultima săptămână în județul Olt, 53 de pacienți au necesitat supraveghere și tratament în spital.