Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Două cazuri de COVID-19 în Olt
26.07.2021
Autor articol: Miruna Ivan
Vizualizari: 384

84 de noi cazuri cu COVID-19 au fost înregistrate în România, dintre care două și în județul Olt. În Spitalul Județean de Urgență Slatina, la secția Infecțioase sunt internate acum două persoane suspecte de Covid-19 și un pacient confirmat pozitiv.


 De la începutul pandemiei și până în prezent, peste 14.000 de persoane au fost confirmate cu virusul SARS-COV-2 în județul Olt, iar 389 de oameni și-au pierdut viața.
În ultimele 24 de ore, în România au fost înregistrate și două decese. Este vorba despre un bărbat și o femeie din județul Constanța și Municipiul București.
Cele 84 de noi cazuri de infectări cu Covid-19 au rezultat în urma efectuării a peste 11.000 de teste PCR și antigen la nivel național.
Cele mai multe cazuri noi apărute sunt în Municipiul București, un număr total de 25 de persoane.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025

Început de an școlar cu emoții la „Ion Minulescu”

Colegiul National „Ion Minulescu” din Slatina a organizat, astăzi, festivitatea de deschidere a noului an școlar, pentru elevii de la clasele pregătitoare. Cei mici au pășit cu emoție în curtea școlii, unde a avut loc ceremonia oficială, iar doamnele învățătoare au strigat catalogul. Chiar dacă s-au aflat la școală, dascălii de la Minulescu au transmis că sunt alături de colegii lor din întreaga țară, care au protestat la București.
08 Sep 2025