Una dintre cele mai importante competiții de natație din România va avea loc la sfârșitul acestei săptămâni. În concurs vor intra și opt sportivi ai Clubului Sportiv Municipal Slatina, iar așteptările sunt mari, având în vedere faptul că, în ediția de anul trecut, Amalia Preoteasa a cucerit medalia de aur.
Slătinenii vor lua parte la mai multe probe de concurs.
Sportivii secției de natație din grupa de performanță de la CSM Slatina sunt pregătiți de Bogdan Chiriac și Claudiu Ionescu.