Anul 2025 a fost unul bogat în medalii și performanțe pentru sportivii secției de atletism de la CSM Slatina. Atleții au avut evoluții bune la competițiile la care au participat, reușind să obțină rezultate importante și să își îmbunătățească recordurile personale.
Munca depusă de sportivi și antrenori a fost răsplătită de Consiliul Județean Olt, care le-a oferit diplome, flori și premii ăn bani.