Atmosferă senzațională sâmbătă în Sala LPS, acolo unde CSM Slatina a primit vizita echipei Dunărea Brăila. Meciul a fost controlat aproape în totalitate de gazde, care au avut o prestație impecabilă, reușind să obțină cele 2 puncte puse în joc, scor final 32-29. Datorită acestei victorii, CSM Slatina urcă pentru moment pe poziția a IV-a în clasamentul campionatului.
Din echipa adversă a făcut parte și fosta jucătoare slătineană Diana Lixăndroiu, care s-a arătat surprinsă de evoluția impresionantă a CSM Slatina din acest an competițional.
Pentru CSM Slatina, următorul meci din Liga Florilor va fi pe 28 ianuarie, pe terenul celor de la CSM București. Jucătoarele lui Andrei Popescu vor reveni pe teren propriu pe 7 februarie, când vor lupta pentru puncte cu SCM Craiova.