Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Fotbal│CSM Slatina încheie anul cu o victorie
04.12.2023
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 74

În ultimul meci programat în acest an, CSM Slatina a obținut o victorie importantă, impunându-se cu scorul de 1 la 0 în fața echipei Progresul Spartac. Desfășurat pe teren propriu, meciul a fost marcat de o evoluție remarcabilă a fotbaliștilor pregătiți de Dan Oprescu, care au reușit să se impună chiar și în condiții dificile.

Stadionul „1 Mai” din orașul nostru a fost sâmbătă, gazda ultimului meci oficial din acest an, al grupării de fotbal CSM Slatina. A fost etapa 15 a Ligii a II-a, duel în care Slatina a avut ca adversară echipa Progresul Spartac. Partida a fost una în care echilibrul numeric s-a rupt în minutul 44, atunci când fundașul central de la CSM Slatina, Robert Gherghe, a primit cartonașul roșu direct pentru un fault asupra unui adversar, comis la jumătatea terenului. Cu toate acestea, slătinenii au reușit să obțină cele trei puncte, prin sigurul gol marcat în minutul 50, de către Raul Popa.
După meci, tehnicianul slătinean Dan Oprescu s-a arătat mulțumit de evoluția sportivilor săi.
Antrenorul echipei oaspete consideră că Progresul Spartac nu va reuși să se salveze, având în vedere că până la această dată a acumulat doar un singur punct.
După această etapă, slătinenii vor mai avea o scurtă perioadă cu antrenamente, după care vor intra în vacanță. În această pauză competițională, unii sportivi se vor despărți de clubul slătinean.
Cu această victorie, CSM Slatina încheie anul pe locul treisprezece în clasamentul Ligii a II-a, acumulând 20 de puncte.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.