Inspectoratul Teritorial de Muncă Olt a prezentat rezultatele unei noi campanii de verificare a firmelor din Olt. În cele zece zile de campanie, atenția a fost concentrată asupra angajatorilor care desfășoară activități de fabricare, depozitare, păstrare, transport şi comercializare a articolelor pirotehnice.
În urma controalelor, inspectorii au descoperit mai multe neconformități, fiind aplicată și o amendă în valoare de 5.000 lei.
Inspectorii de muncă atrag atenția că vor continua controalele și în perioadele următoare, iar orice abatere de la normele în vigoare va fi aspru sancționată.