Cluburile RotaKids, dedicate copiilor cu vârste cuprinse între 7 și 12 ani, joacă un rol esențial în pregătirea lor pentru implicarea activă în cluburile Interact, Rotaract și Rotary. Aceste cluburi nu doar că le oferă copiilor o platformă pentru a-și dezvolta spiritul de voluntariat, ci îi învață, de asemenea, valori fundamentale precum altruismul, compasiunea și responsabilitatea socială.
Cluburile RotaKids sunt mai mult decât simple organizații pentru copii. Ele reprezintă o investiție în viitorul Rotary, ajutând la formarea unor lideri responsabili și implicați în construirea unei lumi mai bune.
În Districtul 2241 al României și Republicii Moldova, inițiativa RotaKids prinde contur cu pasiune și angajament. Aici, opt cluburi RotaKids funcționează cu succes, iar planurile pentru viitor sunt și mai ambițioase.
Cluburile RotaKids sunt o investiție importantă în viitorul Rotary. Prin implicarea lor activă, copiii de astăzi devin liderii responsabili de mâine, contribuind la construirea unei lumi mai bune.