Luna noiembrie i-a prins nepregătiți pe patronii societăților din județul Olt. Inspectorii de muncă au fost din nou în control la firmele care activează în domenii precum construcțiile, comerțul sau transportul de persoane și mărfuri pentru a vedea dacă sunt respectate normele de muncă în vigoare.
Neregulile descoperite sunt aceleași și se referă, în general, la neîndeplinirea relațiilor profesionale dintre angajator și angajat.
Reprezentanții ITM atrag atenția că și pe parcursul lunii decembrie vor fi efectuate astfel de controale, iar patronii care vor încerca să fenteze normele de muncă în vigoare se vor alege cu amenzi drastice, în loc de cadouri.