O promisiune onorată, spune primarul comunei Curtișoara, Gheorghe Gănescu. Au început lucrările pentru introducerea rețelei de gaze naturale. Utilajele sapă deja în mai multe zone pe unde va trece conducta de gaze. Edilul a mers pe șantier să vadă cum merge treaba.
Potrivit proiectului, investiția se ridică la 33 de milioane de lei, banii din fiind alocați din fonduri europene.
Primarul Gănescu spune că alte proiecte sunt deja în lucru pentru modernizarea comunei Curtișoara. După introducerea rețelei de gaze naturale, vor începe lucrările pentru canalizare. Apoi se va trece la asfaltare. Astfel că toate satele și străzile localității vor fi modernizate în următorii ani.