Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Oltꟾ 11 furnizori noi de servicii medicale
03.04.2024
Autor articol: Dana Mihaila
Vizualizari: 235

11 furnizori noi de servicii medicale au încheiat contract cu Casa de Asigurări de Sănătate Olt. Astfel, de luna aceasta, ei oferă servicii stomatologice, oftalmologie, de psihiatrie, neurologie și de medicină fizică și de reabilitare.


 În urma procesului de contractare ce a fost finalizat la sfârșitul lunii martie 2024, au intrat în relație contractuală cu Casa de Asigurări de Sănătate Olt 11 furnizori noi de servicii medicale.
Cei trei furnizori de servicii medicale clinice care au intrat în contract de la 1 aprilie își desfășoară activitatea în Slatina și au următoarele specialități: oftalmologie, psihiatrie, neurologie și dermatovenerologie.
Un laborator de radiologie și imagistică medicală este din Caracal, iar cel de-al doilea funcționează la Spitalul Orășenesc Corabia.
În ceea ce privește furnizorul de recuperare este vorba despre Spitalul Orășenesc Balș.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

CJ Olt│Elevi și profesori de top, premiați la Gala Excelenței

Gala Excelenței în Educație i-a recompensat și în acest an pe elevii care au reprezentat cu succes județul la concursurile și olimpiadele școlare. Consiliul Județean Olt a acordat, astăzi, sute de premii, pentru rezultatele obținute de aceștia. Organizatorii au avut și anul acesta ajutor din partea producătorului de aluminiu ALRO Slatina și al Asociației pentru Sprijinirea Copiilor și Tinerilor Artiști din România – Duiliu Zamfirescu.
25 Feb 2026