Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Petreceri cu scandal şi alcool
21.07.2017
Autor articol: OltTv
Vizualizari: 65

Paştele, sărbătoarea Luminii şi a credinţei, este pentru mulţi olteni o perioadă a exceselor de tot felul. Şi anul acesta, ambulanţele au cărat sute de persoane care au băut prea mult şi s-au bătut cu alţii, ori au consumat cantităţi prea mari de alimente. Asa că, în loc să se bucure de sărbătoare, şi-au petrecut o bună parte din timp la Urgenţe.




La Serviciul Judeţean de Ambulanţă, telefoanele de urgenţă au sunat mult mai des decât într-o zi obişnuită, spun cadrele medicale.

Numărul de echipaje medicale a fost suplimentat, astfel că au fost acoperite fără probleme toate solicitările. Vestea bună este că nu s-au înregistrat cazuri grave. La Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean au ajuns, în medie, aproximativ 130 de pacienţi pe zi, un număr mai mic decât în anii trecuţi, în zilele de sărbătoare.

Medicii spun că zilele acestea nu s-au înregistrat cazuri grave, care să necesite transferul pacienţilor către unităţi medicale superioare.

Redactor: Simona Vârban
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025

Început de an școlar cu emoții la „Ion Minulescu”

Colegiul National „Ion Minulescu” din Slatina a organizat, astăzi, festivitatea de deschidere a noului an școlar, pentru elevii de la clasele pregătitoare. Cei mici au pășit cu emoție în curtea școlii, unde a avut loc ceremonia oficială, iar doamnele învățătoare au strigat catalogul. Chiar dacă s-au aflat la școală, dascălii de la Minulescu au transmis că sunt alături de colegii lor din întreaga țară, care au protestat la București.
08 Sep 2025