Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Crin Antonescu: „Sunt aducător de pace la Olt”
06.03.2025
Autor articol: Elena Ionescu
Vizualizari: 540

Crin Antonescu a avut astăzi o întâlnire de lucru la Slatina cu parlamentarii, primarii și liderii județeni social-democrați și liberali. „Sunt aducător de pace, priviți-ne, este o imagine simbolică”, a declarat în conferință de presă candidatul la prezidențiale al Coaliției aflate la guvernare, avându-i de-a dreapta și de-a stânga sa pe cei doi președinți ai PSD și PNL Olt, Marius Oprescu și Gigel Știrbu.


În turneul său preelectoral, candidatul la funcția de președinte al României, Crin Antonescu, a spart gheața dintre PSD și PNL Olt. Sala de ședințe a Consiliului Județean a fost plină până la refuz cu activul de la vârf al celor două partide – parlamentari, primari, șefi de instituții centrale și locale.
A urmat conferința de presă cu o imagine care părea imposibilă în urmă cu câteva luni: președintele social-democrat Marius Oprescu și cel liberal, Gigel Știrbu, împreună. Este adevărat, avându-l la mijloc pe Crin Antonescu.
Are toate calitățile pentru a deveni președintele României și este soluția pentru aceste vremuri în care democrația este în pericol, au subliniat Oprescu și Știrbu.
Crin Antonescu a declarat din start că nici nu se gândește la o retragere, în ciuda tuturor speculațiilor din spațiul public.
Mai mult, a subliniat că are calitățile necesare pentru a fi un bun președinte.
Crin Antonescu își va depune candidatura duminică. Temenul limită este 15 martie. Campania electorală începe pe 4 aprilie și se încheie pe 3 mai.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Slatina accelerează investițiile în reabilitarea străzilor

Consiliul Local Slatina a aprobat astăzi mai multe proiecte importante de modernizare a străzilor din municipiu. Proiectele sunt finanțate parțial de la bugetul de stat, iar autoritățile locale contribuie cu cofinanțare pentru ca lucrările să poată continua. Cea mai mare investiție se concentrează pe strada Ecaterina Teodoroiu, una dintre arterele principale ale orașului, unde lucrările sunt deja în plină desfășurare.
31 Mar 2026