Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Weekend cu amenzi și permise reținute
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 18

În această perioadă, polițiștii olteni au desfășurat acțiuni pentru siguranța publică și rutieră, aplicând aproximativ 580 de sancțiuni contravenționale. Au fost reținute 45 de permise, dintre care 34 pentru viteză excesivă și 4 pentru consum de alcool sau droguri. De asemenea, au fost întocmite mai multe dosare penale, inclusiv pentru un șofer prins fără permis și altul cu o alcoolemie de 1,03 mg/l în aerul expirat.


 Sfârșitul de săptămână a fost unul intens pentru polițiștii din județul Olt, care au desfășurat o amplă acțiune pentru menținerea ordinii publice și siguranței rutiere. Obiectivul principal a fost prevenirea accidentelor, identificarea șoferilor periculoși și combaterea comportamentelor care pun în pericol viața participanților la trafic.
Printre cele mai grave cazuri se numără cel al unui bărbat de 54 de ani, oprit de polițiști în noaptea de 19 iulie, în comuna Scărișoara. În urma verificărilor, s-a constatat că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Acum, este cercetat penal. Un alt incident a avut loc în dimineața zilei de 20 iulie, în Slatina. Un tânăr de 34 de ani a fost prins conducând în timp ce se afla sub influența alcoolului.
Acțiunile continuă și în perioada următoare.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE