Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Patru răniți într-un accident rutier la Brâncoveni
08.07.2025
Autor articol: Dana Mihăilă
Vizualizari: 1061

Patru oameni au ajuns la spital, seara trecută, în urma unui accident de circulație petrecut pe Drumul Național 64, în afara localității Brâncoveni. Un șofer din Brașov ar fi provocat accidentul, după ce ar fi intrat într-o depășire neregulamentară. Poliția a deschis o anchetă.


O depășire neregulamentară s-a încheiat cu patru victime și două mașini avariate, seara trecută, pe Drumul Național 64, în afara localității Brâncoveni. Totul din vina unui șofer de 65 de ani, din Brașov, spun anchetatorii. A intrat într-o depășire neregulamentară și s-a izbit frontal de mașină condusă regulamentar, din sens opus, de un bărbat de 59 de ani, din Slatina. La locul accidentului au ajuns mai multe echipaje de la Ambulanță, SMURD, Poliție și Descarcerare.
Două dintre victime, șoferul din Brașov, care a provocat accidentul și soția lui, au ajuns direct în sala de operație a Spitalului Județean de Urgență Slatina, ambii cu ruptură de splină.
Celelalte două victime, șoferul din Slatina și soția lui, care circulau regulamentar, nu au suferit răni grave.
Potrivit Poliției, cei doi conducători auto nu consumaseră băuturi alcoolice. În cauză au loc cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025

Început de an școlar cu emoții la „Ion Minulescu”

Colegiul National „Ion Minulescu” din Slatina a organizat, astăzi, festivitatea de deschidere a noului an școlar, pentru elevii de la clasele pregătitoare. Cei mici au pășit cu emoție în curtea școlii, unde a avut loc ceremonia oficială, iar doamnele învățătoare au strigat catalogul. Chiar dacă s-au aflat la școală, dascălii de la Minulescu au transmis că sunt alături de colegii lor din întreaga țară, care au protestat la București.
08 Sep 2025