Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Olt|Sute de sancțiuni la regimul rutier
24.02.2025
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 188

Weekend aglomerat pentru polițiștii olteni. Oamenii legii au desfășurat mai multe activități specifice pentru asigurarea unui climat corespunzător de ordine și siguranță publică, dar și creșterea gradului de siguranță rutieră. Pentru abaterile constatate, polițiștii olteni au aplicat peste 400 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 170.000 lei.


Acțiuni de amploare ale polițiștilor olteni în acest weekend. Oamenii legii au intervenit la peste 100 de solicitări, majoritatea prin Serviciul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, fiind aplicate peste 400 de sancțiuni contravenționale.
Paralel, polițiștii olteni au acționat preponderent și pentru depistarea conducătorilor auto care conduc sub influența alcoolului sau a altor substanțe psihoactive și a celor care nu respectă limita de viteză.
De asemenea, au fost reținute 6 certificate de înmatriculare pentru conducerea unor autovehicule având defecțiuni tehnice sau pentru neîndeplinirea unor obligații legale, fiind constatate și patru infracțiuni la regimul rutier.
 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Slatina│Directorul Colegiului Ion Minulescu se impune în Consiliul Local

Noi discuții în Consiliul Local privind utilizarea gratuită a sălilor de sport ale unităților de învățământ preuniversitar din Slatina. Amendamentele propuse de către consilierul Marius Perianu au fost acceptate și votate în parte de către majoritate. Sunt însă multe alte clarificări solicitate de directorul Colegiului Național Ion Minulescu la regulamentul privind condițiile de utilizare a acestor săli, care vor face obiectul unui proiect viitor.
30 Apr 2025