Doi șoferi-pericol în trafic sunt cercetați de polițiștii olteni pentru infracțiuni grave comise la regimul circulației. Unul dintre ei a fost prins de oamenii legii la Caracal, circulând cu permis de conducere fals.
Polițiștii, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Caracal, au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore a bărbatului de 38 de ani, din comuna olteană Fărcașele, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Poliției Olt.
Astăzi, polițiștii au depistat o altă infracțiune în trafic. La Slatina, un tânăr șofer a fost prins în timp ce conducea o mașină având permisul auto supendat. În plus, acesta a refuzat și testarea pentru consumul de alcool.
Bărbatul este cercetat în libertate. Pe numele lui a fost întocmit un dosar penal pentru infracțiunea de conducerea unui vehicul fără permis și refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice.