Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Vitezomani chiar şi pe ploaie
20.07.2017
Autor articol: OltTv
Vizualizari: 66

Ploaia din weekend-ul trecut nu i-a oprit pe şoferi să mai gonească pe drumurile publice. Din cei 1.000 de conducători auto verificaţi, peste 200 au fost sancţionaţi pentru viteză. Poliţiştii sunt şocaţi de numărul mare de amenzi, care depăşeşte cu mult un weekend obişnuit, spun oamenii legii.




Echipajele de poliţie s-au aflat la datorie şi weekend-ul trecut. Zeci de conducători auto au rămas fără permisul auto, pentru diferite abateri comise în trafic.

Deşi a plouat torenţial în ultimele două zile, vitezomanii tot nu s-au lăsat.

Pentru că şoferii au învăţat deja locurile în care acţionează aparatele radar, poliţiştii vor să îi ia prin surprindere.

Acţiunile Poliţiei Rutiere vor continua şi săptămâna aceasta. În vizor se află vitezomanii, care se vor afla în colimator atât ziua, cât şi noaptea.
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Greceanu: Fără deschidere oficială în prima zi de școală

La Colegiul Național „Radu Greceanu” din Slatina, noul an școlar a început cu bucurie și emoție, atât pentru bobocii de la clasele a V-a și a IX-a, cât și pentru elevii de clasa a XII-a. Cu toții s-au reunit în sălile de clasă. Pentru că anul acesta nu a mai avut loc deschiderea oficială în curtea școlii, așa cum se obișnuia de fiecare dată, deoarece profesorii de la „Radu Greceanu” au ales să fie solidari cu colegii lor din întreaga țară, care au protestat astăzi la București.
08 Sep 2025

Început de an școlar cu emoții la „Ion Minulescu”

Colegiul National „Ion Minulescu” din Slatina a organizat, astăzi, festivitatea de deschidere a noului an școlar, pentru elevii de la clasele pregătitoare. Cei mici au pășit cu emoție în curtea școlii, unde a avut loc ceremonia oficială, iar doamnele învățătoare au strigat catalogul. Chiar dacă s-au aflat la școală, dascălii de la Minulescu au transmis că sunt alături de colegii lor din întreaga țară, care au protestat la București.
08 Sep 2025