O adevărată lecție pentru viață despre timp, organizarea lui, stabilirea obiectivelor, a oamenilor importanți din viața noastră și, mai ales, despre alegerea carierei. Toate acestea, în cadrul unui workshop organizat pentru adolescenții de la Colegiul Național „Radu Greceanu” din municipiul Slatina.
Fie că s-au hotărât sau încă se mai gândesc cu privire la alegerea carierei, tinerii au fost încântați să afle cât mai multe informații, extrem de utile pentru ei.
La finalul workshop-ului, adolescenții de la „Radu Greceanu” au rămas cu o stare de spirit pozitivă și cu mai multă încredere în viitorul lor.