Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
CNRG│Donații, din suflet, pentru nevoiași
25.11.2022
Autor articol: Ovidiu Gherghina
Vizualizari: 745

„Săptămâna fructelor și legumelor” a fost desfășurată și la Colegiul Național „Radu Greceanu”. Tinerii de aici s-au mobilizat și au reușit să facă o acțiune de voluntariat de amploare. Cantități importante de alimente neperisabile au fost donate către Centrul de zi al Episcopiei Slatina.


 Peste 500 de elevi și profesori de la Colegiul Național „Radu Greceanu” s-au implicat în proiectul „Săptămâna fructelor și legumelor”. Beneficiarul, de această dată, va fi Centrul de zi al Episcopiei Slatinei și Romanaților, care va distribui alimentele primite, către familiile nevoiașe din județ.
Copiii au fost foarte încântați de faptul că pot ajuta oamenii sărmani și au reușit să strângă peste o tonă de alimente, dar și cărți și jucării.
Potrivit organizatorilor, alimentele strânse vor merge la șase familii nevoiașe din Olt.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

Slatina redistribuie fonduri pentru sărbătorile de iarnă

În cadrul unei ședințe extraordinare, Consiliul Local Slatina a adoptat două proiecte de hotărâre ce vizează modificarea listei de evenimente culturale și sportive aprobate pentru anul 2025. Astfel, mai multe manifestări vor fi eliminate, iar fondurile rămase vor fi redirecționate către evenimentele de sfârșit de an, care atrag anual mii de slătineni. Printre acestea se numără Ziua Națională, Târgul de Crăciun și Revelionul 2026.
11 Nov 2025