Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Iubitorii de istorie, așteptați la o nouă ediție a „Romula Fest”
Autor articol: Miruna Ivan
Vizualizari: 165

O nouă ediție a festivalului „Romula Fest” a fost anunțată de organizatorii acestui eveniment astăzi, într-o conferință de presă. Anul acesta, manifestările din comuna Dobrosloveni vor avea loc în perioada 30 – 31 mai.


 Muzeul Județean Olt a organizat astăzi o conferință de presă, pentru a anunța o nouă ediție a îndrăgitului festival de istorie „Romula Fest”, desfășurat an de an în satul Reșca din comuna Dobrosloveni. Atât directorul Muzeului Județean Olt, primarul comunei Dobrosloveni, directorul Secția Arte și Meșteșuguri din cadrul Centrului Județean de Cultură și Artă Olt, cât și vicepreședintele Consiliului Județean Olt au vorbit despre ce surprize pregătesc pentru a VIII-a ediție a acestui eveniment.
Anul acesta, festivalul „Romula Fest” va fi organizat în perioada 30 – 31 mai, iar pasionații de istorie sunt așteptați să participe în număr cât mai mare la această nouă ediție.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE