O nouă colecție impresionantă de tablouri poate fi admirată pe simezele Galeriei Artis. Artistul plastic Marius Cioc revine în atenția publicului slătinean cu o expoziție la fel de atipică ca și cele anterioare, intitulată „Capodopera”.
Fiecare lucrare este o reprezentare stilistică unică a unor tablouri celebre din istoria artei, toate realizate prin tehnici neconvenționale de pictură. Marius Cioc este unul dintre artiștii pentru care conceptul de deconstrucție a formelor și culorilor devine vital și care îl transformă, astfel, într-un reprezentant al artei autentice.
Tablourile semnate de artist se pot găsi la Galeria Artis, până la sfârșitul lunii martie.