Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Un miliard de euro pentru dezvoltarea Olteniei
18.11.2022
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 242

A fost lansat Programul Regional Sud-Vest Oltenia 2021-2027. Programul operațional a fost împărțit în opt segmente regionale și beneficiază de o alocare financiară mult mai mare față de perioada trecută.


 Ieri, la Craiova, în cadrul unei conferințe de presă, Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud-Vest Oltenia a lansat Programul Regional Sud-Vest Oltenia 2021-2027, eveniment în cadrul căruia a fost prezentată strategia de implementare a acestui proiect. Este un program care acoperă domenii diverse, a declarat directorul general al ADR Sud-Vest Oltenia, Alexandru Stănescu.
Președintele Consiliului Județean Olt, Marius Oprescu și fostul ministru al Agriculturii, Adrian Chesnoiu au răspuns invitației Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Vest Oltenia la această conferință.
La eveniment au participat și reprezentanți ai Comisiei Europene, ministrul Finanțelor, foști miniștri, secretari de stat, prefecți, președinți de consilii județene și primari din regiune.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

SJU Slatina: 90% dintre pacienți spun „Da”

La Spitalul Județean de Urgență Slatina, 9 din 10 pacienți care au completat chestionarele de satisfacție spun că sunt mulțumiți de îngrijirile primite și că ar recomanda unitatea medicală și altor persoane. Anunțul a fost făcut de managerul spitalului, Angela Nicolae, în cadrul emisiunii „Imperativ” de la Olt TV. Potrivit acesteia, procentul ridicat confirmă eforturile echipei medicale și administrative pentru creșterea calității serviciilor oferite pacienților.
16 Feb 2026