Puțin peste ora 7 dimineața. La sediul Direcției Agricole Olt, și-a făcut apariția chiar Ministrul Agriculturii, Petre Daea. A fost o vizită neanunțată, cu atât mai mult cu cât acesta era așteptat la minister să intre în videoconferință. Conducerea instituției a profitat de prezența șefului Agriculturii, prezentându-i acestuia rezultatele muncii de peste an.
Reprezentanții Direcției Agricole Olt au profitat de ocazie și i-au adus la cunoștință problemele pe care le au.
O parte dintre probleme au fost rezolvate pe loc, iar altele urmează să fie soluționate, spun reprezentanții Direcției Agricole Olt.