Deși a plouat astăzi, lucrările de modernizare a orașului au continuat. S-a intervenit pe strada Mânăstirii, din Slatina, pentru reabilitarea unei străzi degradate.
Cei care locuiesc aici spun că lucrările sunt binevenite, pentru că nici strada, și nici trotuarele, nu arătau așa cum trebuie.
Lucrările pentru modernizarea acestei străzi se fac cu bani din bugetul local al Primăriei municipiului Slatina. Multe alte străzi din oraș au fost modernizate astfel. Vorbim despre străzi asfaltate, trotuare și parcări reabilitate, dar și modificări în unele intersecții din oraș, pentru o mai bună circulație rutieră.