Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Slatina│„Retro Parada Primăverii”, a II-a ediție
26.04.2022
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 227

Sâmbătă, la Slatina, va avea loc a doua ediție a manifestării „Retro Parada Primăverii”. Zeci de automobile de epocă vor fi prezente la evenimentul organizat cu sprijinul Primăriei Slatina.


 Cei care iubesc automobilele, dar mai ales pe cele de epocă, vor avea din nou ocazia să admire astfel de mașini. Clubul Retromobil va organiza în orașul nostru, o nouă ediție a evenimentului „Retro Parada Primăverii”. Evenimentul de epocă
este organizat cu sprijinul Primăriei Slatina.
Automobilele de colecție din ani '70 - '80 vor putea fi admirate la eveniment. Printre atracțiile principale ale expoziției din week-end se va număra și un vehicul militar dotat cu cel mai puternic echipament, farmecul istoric, spun organizatorii. Minerva-Land Rover TT, a fost produs special pentru armata belgiană, care avea nevoie de vehicule de teren noi după cel de-al Doilea Război Mondial. Autovehiculul a fost produs timp de câțiva ani, în asociere, de fabricile Minerva și Land Rover. Mașina din fotografii este fabricată în anul 1952, are un motor de 2 litri pe benzină și puțin peste 50 de cai putere
Organizatorii spun că ediția de anul trecut de la Slatina a fost un succes.

Reprezentanții Retromobil își propun ca acest eveniment să aibă continuitate în orașul nostru.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

STIREA SAPTAMANII
Slatina 650
OLTTV LIVE

Răsturnare de situație în cazul accidentului mortal de la Scărișoara

Răsturnare de situație în cazul accidentului petrecut joi seara, în localitatea Scărișoara. În urma cercetărilor desfășurate de polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Caracal, s-a constat că autoturismul, în momentul producerii evenimentului, ar fi fost condus de un tânăr, în vârstă de 24 de ani, care se afla la fața locului, la sosirea polițiștilor, și nu de tânăra de 21 de ani, care inițial a declarat ca ar fi fost la volan. Tânărul care a provocat accidentul mortal, a fost reținut luni, pentru 24 de ore, urmând să ajungă în fața unui judecător de drepturi și libertăți
28 Iun 2022